Lederskolen K24 – kveld – Haugesund – 2023/2024
Kurs ID: 502565
Oppstart
mandag 9. oktober 2023
Slutter
mandag 13. mai 2024
Tidsrom
Kl.17:00 - 21:00Påmeldingsfrist
mandag 9. oktober 2023
Pris
27500,-Timeantall
Totalt: 80
Timer med foreleser: 80
Undervisningsform
KlasseromInformasjon
Lederskolen - Haugesund
Ønsker du å skape bedre resultater og bli en tydelig leder? De beste lederne bringer frem resultater igjennom å utvikle og motivere sine ansatte.
Ledelse er et fag på lik linje med andre fag. For å bli en dyktig leder trengs både kunnskap og erfaring. Vi må skaffe oss teoretisk kunnskap, trene på og ta den i bruk og reflektere over de resultatene vi oppnår. Når vi gjør dette sammen med andre, får vi også tilbakemeldinger på egne synspunkter og personlig væremåte. Vi lærer og utvikler oss. Det er dette Lederskolen handler om.
Mange utdanninger gir mye kunnskap om ledelse. Lederskolen lærer deg å lede. Dette er en praktisk utdanning for deg som vil bli en bedre leder. Etter ett års studieinnsats på Lederskolen vil du sitte igjen med en grunnleggende kompetanse innen ledelse og et bevisst forhold til egen lederadferd.
Dette er en praktisk utdanning for deg som vil bli en bedre leder.
.
Kurset tar for seg følgende:
* Grunnleggende lederforståelse
* Ledelse i et HMS perspektiv
* Ledelse og økonomi
* Relasjonell lederatferd
Mål med studiet:
Utvikle ledere som skaper gode resultater ved å
* Bidra til et helsefremmende og meningsfylt arbeidsmiljø
* Skape trygghet for den enkelte medarbeider og seg selv som leder
* Bidra til et inkluderende arbeidsliv
* Forstå sammenhengen mellom egne handlinger, produktiviteten i teamet og bedriftens økonomiske resultater
Kurset er på totalt 80 timer, og gjennomføres som kveldsundervisning.
Informasjon kommer
Kurspris: 27.500,-
Enkelte LO medlemmer kan ha rettigheter til utdanningsstipend på kr. 13.500,-. Ta kontakt for mer informasjon om dette.